Drobečková navigace

Úvod > Služby > Specializace

Specializace

Specializované vyšetření

Specializace v oboru posuzovatel dysplazie kyčelních kloubů (DKK), loketních kloubů (DLK), osteochondritis disecans ramenních kloubů (OCD), spondylosis (SA) a luxace čéšky (LP) u psů. 

 

Ortopedická ošetření

Ošetření luxací kloubů, poraněných vazů (křížové vazy - extrakapsulární stabilizace, tibial tuberosity advancement - TTA), kloubních chrupavek, zlomenin kostí pomocí implantátů – osteosyntézy, vývojových vad (fragmentovaný procesus coronoideus - FCPM, nepřiosifikovaný procesus anconeus – NPA), korekční operace růstových deformit.

Rehabilitace

Pasivní rehabilitace, ošetření dle principů osteodynamiky, Dornova metoda pro zvířata, baňkování, magnetoterapie.

Laparoskopické operace

Laparoskopické kastrace fen 2 portovou technikou s transabdominální fixací vaječníků, laparoskopické kastrace kryptorchidů.

Ošetření drobných savců a terarijních zvířat

Ošetření chrupu, kastrace, břišní operace drobných savců v inhalační anestézii. Poradenství v chovu a chirurgická ošetření terarijních zvířat.

Endoskopická vyšetření

Endoskopická vyšetření dutiny nosní, oblasti hrtanu, průdušnice, průdušek, jícnu, žaludku s případným odstraněním cizích těles a odběrem bioptátů k histologickému vyšetření. Využíváme videogastroskop, rhinoskop, bronchoskop, flexibilní mikroendoskop a videootoskop.

Inhalační anestézie a monitoring

Veškeré operační zákroky jsou vedeny v inhalační anestézii na směsi kyslíku a isofluranu s monitorováním srdeční frekvence, sycení hemoglobinu kyslíkem, tělesné teploty, EKG a při laparoskopických zákrocích vydechovaného oxidu uhličitého.

Diagnostická vyšetření - přístrojové vybavení

Rentgen – přímá digitalizace, sonograf s Dopplerovským zobrazením, elektrokardiograf, videogastroskop, flexibilní mikroendoskop, videootoskop, rhinoskop, bronchoskop, hematologický a biochemický analyzátor (Idexx Catalyst, Laser Cyte), analyzátor elektrolytů a krevních plynů, infůsní pumpa, elektrický systém PowerPro pro ortopedii a neurologii, ultrazvuk na zubní kámen, zubní vrtačka, elektrokauter, inhalační anestezie s monitorem, čtečka mikročipů, mikroskop, narkotizační puška a foukačka na imobilizaci.