Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Štítky:
Kastrace samice králíka zakrslého

Kastrace samic drobných savců má z hlediska snížení rizik některých zdravotních problémů své opodstatnění.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:27

Ježek bělobřichý

Jedním z drobných savců chovaných ze záliby je ne moc často se vyskytující ježek bělobřichý. Ve volné přírodě obývá savany a stepi, což jsou suché otevřené pláně porostlé trávou a křovinami, střední a východní Afriky. Objevuje se ale také v příměstských oblastech.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:27

Ježci na podzim – můžeme pomoci?

V oblasti západní Moravy, v Čechách a Slezsku se setkáváme s ježkem západním. Má stejnosměrně uspořádané ostny a tmavou brýlím podobnou kresbu na obličejové části. Vyhledává houštiny a zarostlé lesní porosty.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:26

Chřipkové viry u psů

V zimním období je vyšší výskyt onemocnění dechových cest u lidí i zvířat. Chřipkové viry se vyskytují u psů poměrně zřídka. Typická chřipka se projevuje mírným zvýšením tělesné teploty, nosním výtokem a zánětem spojivek.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:24

Chov a nemoci plazů – leguán zelený

Mezi chovateli velmi oblíbeným a často chovaným plazem je leguán zelený. Jedná se o býložravého ještěra obývajícího tropické deštné pralesy Střední a Jižní Ameriky. Žije na stromech nejčastěji v sousedství vodní plochy.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:23

Chov a nemoci plazů – chameleon jemenský

Chameleoni čítají několik desítek druhů, které jsou rozšířeny v Africe, na Madagaskaru, Indii,  Srí Lance a jižní Evropě. Domovinou u nás nejčastěji chovaného chameleona jemenského jsou horské a podhorské oblasti jihozápadu Arabského poloostrova s nadmořskou výškou až 2500 metrů nad mořem.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:23

Chov a nemoci plazů – agama vousatá

Oblíbenými ještěry chovanými v zajetí jsou agamy. Obývají Afriku, Asii, Austráli i jižní Evropu. Pro svoji velmi klidnou povagu se nejčastěji setkáváme s agamou vousatou. Jde o australský druh, který obývá otevřenou buš s roztroušenými plochami stromů, anebo suchý pouštní biotop.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:22

Dýchá se jim jak nám?

S krásnými letními dny trávíme více času v přírodě a často nás při turistice a dalších sportovních aktivitách doprovází naší zvířecí kamarádi. Předejít přehřátí, které hrozí při vysokých teplotách, mohou pouze zrychleným dýcháním a případným ochlazením ve vodních tocích.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:21

Morčata

Oblíbenými doma chovanými drobnými savci jsou morčata. Jde o hlodavce pocházející z Jižní Ameriky, kde je již před staletími Inkové pro kvalitní svalovinu chovali jako zdroj potravy a využívali je také při náboženských obřadech.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:19

Běh se psem

Nastupující podzim souvisí s chladnějším počasím, jež nám zpříjemňuje venkovní aktivity. S našimi psími společníky můžeme vzájemný vztah prohloubit vedle běžných procházek  například výcvikem služebním, záchranářským, pasteveckým, cvičením agility, tancem se psem a dalšími pohybovými činnostmi.

Více

Publikováno 12. 12. 2018 21:17